
Жити до весілля разом або не жити, ось в чому питання…
Пару років тому я почула, що за статистикою в нашій країні розпадається кожен другий шлюб. Цього просто не може бути – подумала тоді я. А зараз розумію, що це не самий песимістичний прогноз. Чому ж так виходить?
Адже всі умови для правильного вибору супутника життя вже начебто створили. Секс до весілля – будь ласка, пожити разом без реєстрації відносин – на здоров’я, навіть вільними відносинами зараз вже не всіх здивуєш. А розлучень все так само багато.
Так добре впливає спільне проживання до шлюбу, або навпаки тільки знищує перспективи щасливого спільного майбутнього? Звичайно, це питання абсолютно не актуальне для пар, які в принципі проти офіційного оформлення відносин. Хоча і тут є але, – це стосується тільки пар, у яких обидві половинки поділяють цю думку, а не один з партнерів проти, а другий сподівається, що перший з часом передумає. Такі відносини з великою ймовірністю взагалі не приведуть до створення сім’ї.
Невже спільне життя зі штампом і без штампа відрізняється? І дійсно, у тих парах, де обидва, з однаковою відповідальністю, готові взяти на себе не тільки права, але й обов’язки, різниці немає ніякої. Але, на жаль і ах, далеко не всі пари такі. Велика частина спочатку сприймає своє життя як якусь гру в сім’ю, де кожен прагне гарно і правильно зіграти свою роль, адже це цього залежить спільне майбутнє. І при цьому зовсім не думають про те, що ця зразкова гра в дочки-матері дуже скоро набридне. На жаль, найчастіше вона набридає саме жінці, яка спочатку зазвичай намагається більше. Адже важливо не здаватися краще, а дійсно стає краще. Саме в таких випадках, як правило, ми чуємо фразу «Після весілля її як підмінили, вона стала іншою». Ні, вона нарешті стала собою.
Олена Тиманова
спеціально для