
Трав’яний чай. “За” і тільки “за”
Дуже часто ми чуємо слова “трав’яний чай” по телевізору, від знайомих, в аптеці на стендах лежать яскраві упаковки. Але чи замислюємося ми про справжньої цінності цього дуже дієвого, роками випробуваного продукту?
Ще наші бабусі і дідусі приділяли велику увагу лікувальних чаїв, які допомагали при недугах, додавали життєвих сил або просто радували різними ароматами і смаками. Давайте ж розберемося, що таке дійсно трав’яний чай.
Практично будь-який трав’яний чай – це не звичайна вода зі смаком, а настій з лікарських рослин. І, як будь-які ліки, він має термін придатності, тому коли ви вирішили пойтти в магазин купити трав’яний чай, уважно вивчіть склад, протипоказання, виробника і, звичайно ж, термін придатності.
Існує кілька видів чаїв, на це варто звернути увагу. Перший вид – моночай. В його складі лише одну рослину (наприклад ромашка або полуниця ) , другий вид – це трав’яний збір. До складу збору входить 2 і більше лікарських трав. Зазвичай збори робляться з трав, які при заварюванні разом дають якийсь ефект (сечогінний, від підвищеного тиску). До третього виду можна віднести чаї на основі чорного або зеленого чаю. Найпоширеніший продукт такого виду – це чай з м’ятою.
Корисні властивості чаю
У гонитві за ідеалом жінки звертаються до трав’яних настоїв, в надії позбутися від жиру і жирових прошарків. Не варто забувати, що чай не позбавляє від целюліту, так як він сприяє виведенню зайвої рідини з організму. Такий напій є сечогінним, і вживати його слід дуже обережно: при його надмірному вживанні порушується обмін речовин. Найбільш ефективними є зелений чай для схуднення, чай з імбиром, спеціальний чай з молоком.
Корисним підручним засобом трав’яний чай буде для молодої мами. Малюки часто страждають розладом шлунка і такі добавки як м’ята, ромашка, кипрей і фенхель, які мають полезыми властивостями, допоможуть з подібною проблемою. Крім цього малюкам до року можна заварювати заспокійливі чаї, але слід порадитися перед цим з лікарем.
Зелений чай – рятівний напій для спортсменів. Вчені з’ясували, що зелений чай, до складу якого входять антиоксиданти, сприяє зниженню шкідливого впливу на організм, що викликана надмірними фізичними навантаженнями. Дворазова чемпіонка світу з карате, майстер спорту міжнародного класу, заслужений тренер і викладач Ястребова Ганна радить зелений чай з чебрецем. Він є відмінним терморегулятором, знижує втому, збільшує працездатність, підвищує життєдіяльність організму, а також, завдяки чудовому смаку і аромату, підвищує настрій.
©